Kırma Eleme Tesisleri

Product Properties
 
Dik Milli Kırıcılar
Dik Milli Kırıcılar; kum ocakları, taş ocakları, hazır beton ve madencilik sektöründe kullanılabilen avantajları ve maliyetleri düşük olan kırıcılardır.Açık rotor seçeneği ile sertliği ve aşındırıcılığı yüksek bazalt, granit vb. malzemelerde ekonomik kırma sağlamaktadır.
Çeneli Kırıcılar – Konkasör
Sertliği ve silis oranı yüksek olan her türlü ocak ve dere malzemesinin kırılmasında kullanılan primer ve sekonder kırıcılardır.
60,90,110 ve 140’lık konkasör tesislerinin üretimlerini yapmaktayız.
Primer Darbeli Kırıcılar
Kırma hızı çok yüksek olup 1. kırıcı olarak kullanılır. Kalker türü taşlar için üretilmiştir. Kırıcı tipi rotorlu kırıcı olup, küçültme ve kübik oranı çok yüksek kırıcılardır. Özel alaşımlı paletlerle ve kırma plakaları sayesinde büyük ebatlı taşların kırlmasında kullanılırlar.
Sekonder Darbeli Kırıcılar
0-300 mm ebadında kalker, bazalt, dere çakılı gibi taşları kırmada çok başarılı bir makinadır.
Konik Kırıcılar
Sert ve aşındırıcı dere ve ocak malzemelerini kırmak için geliştirilmiştir. Güçlü ve kompakt tasarımları ile yüksek hareket kabiliyeti gerektiren uygulamalarda ideal çözüm sunarlar.
Tersiyer Kırıcılar
Bu makina toz amaçlı kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Taşların türüne göre aşınmada kullanılan malzemeler (16 - 18 mm) ve Crom çelik dökümlerden imal edilmiştir.
Titreşimli Elekler
İki, üç ve dört katlı elekler veya ızgaralı ön elekler yıkamalı ve yıkamasız olarak 17 m2 ebatlara kadar üretilmektedir. İsteğe göre mobil ve sabit imal edilebilmektedir.
Titreşimli Besleyiciler
Ağır hizmet tipi çelik konstrüksiyon olarak imal edilen gövde çelik kompresyon yayları üzerine monte edilmiştir. Gövde iç kısımları değiştirilebilir astar plakaları ile kaplanmıştır. Ağır darbeli yükleme koşullarında dahi primer kırıcıya sürekli ve sabit debide malzeme beslenebilmesi için her türlü önlem alınmıştır. Eksantrik ağırlıklı milden oluşan titreşim ünitesi ağır hizmet tipi rulmanlarla donatılmıştır. Titreşim hareketi hiçbir ölü nokta bırakılmaksızın tüm besleme yüzeyine aynı şiddette aktarılmaktadır.
Yıkama ve Kurutma Sistemleri
İnce kırılmış malzemelerin su ile yıkanarak çamur ve kil`den arındıran makinelerdir. Tekli ve çiftli helezonludurlar. Cepli sistem sayesinde mil kaçağını minimum düzeye indirir.
Malzeme Nakil Sistemleri (Bant Konveyörler)
Taş kırma, eleme, yıkama ve stok aralığında çalışan malzemenin taşınmasını ve stoklanmasını sağlayan, genişlik, uzunluk ve kapasite tipleri olan sistemlerdir. 500 - 600 - 750 - 800 - 1000 - 1200 mm ebatlarında ihtiyaca yönelik boylarda imalat yapılmaktadır.
Depolama Üniteleri (Stok Bunkeri)
Hacimleri 25 ile 100 m³ arasında değişebilen amacı sadece malzeme bunkerlama olan ve bu malzemenin yer ile temas etmeden yüklenmesini sağlayan bunkerlerdir.
Depolama Üniteleri (Besleme Bunkeri)
Besleme bunkeri değişik tip ve özellikler taşımaktadır. (25 - 35 m²) Asıl amacı sürekli gelen malzemeyi kontrol ederek, diğer makinayı düzenli beslemektir. Bu sayede makina beslemesi kontrol altına alınmış olur.
Mobil Kırma Eleme
Product Documents